HelloFresh: lekker, makkelijk, lekker makkelijk, maar vooral erg prijzig? Hoeveel betaal je extra voor een beetje meer comfort? Onderstaand artikel geeft je een overzicht van de huidige prijzen van HelloFresh maaltijdboxen, hoeveel dat per persoon is en hoeveel dat verschilt met een ‘gewone’ maaltijd.

HelloFresh: de prijzen

De HelloFresh maaltijdboxen komen natuurlijk in verschillende varianten. Je betaalt een prijs per box, afhankelijk van welke box je bestelt. Welke box bij jou past hangt af van twee zaken:

  • Met hoeveel personen ben je in het huishouden?
  • Hoeveel keer per week wil je zelf koken met HelloFresh?

Je moet minimaal drie maaltijden inplannen, en kan er maximaal zes per week aankopen. Het zal je niet verwonderen dat hoe vaker in een week je met HelloFresh kookt, hoe goedkoper het in totaal per maaltijdbox uitkomt.

Onderstaande tabel geeft je een handig overzicht van de gangbare prijzen voor HelloFresh maaltijdboxen:

Aantal maaltijden per week/Aantal personen in het huishouden1 persoon2 personen3 personen4 personen5 personen6 personen
3 maaltijden per week35,95 euro40,95 euro51,95 euro61,85 euro71,94 euro80,94 euro
4 maaltijden per week40,95 euro45,95 euro61,95 euro71,94 euro89,95 euro99,95 euro
5 maaltijden per week45,95 euro50,95 euro71,94 euro87,95 euro99,95 euro119,95 euro
6 maaltijden per week50,95 euro57,95 euro81,95 euro102,95 euro115,95 euro138,95 euro

De prijs van een maaltijdbox van HelloFresh varieert dus tussen 35,95 euro en 138,95 euro. Om uit te rekenen hoeveel een maaltijd in elk specifiek geval kost, deel je het totaalbedrag door het aantal personen en het aantal maaltijden.

Voorbeeld: 138,95/6/6 = 3,86 euro
EN
45,95/4/2 = 5,74 euro

Hoeveel HelloFresh precies kost per maaltijd? Om een exact antwoord op die vraag te geven, dienen we de duurste en de voordeligste optie te vinden. Een HelloFresh maaltijd kost je dus uiteindelijk tussen 3,86 en 11,98 euro, afhankelijk van het aantal personen en aantal maaltijdboxen. Het gemiddelde en de meest gekozen formules variëren qua prijs tussen 6 en 7 euro. Een normaal gezin gaat best van deze prijs uit.

HelloFresh vs supermarkt

Is HelloFresh duurder dan de gewone supermarkt? Goedkoper kan het haast niet zijn, het extra comfort en de benzinebesparing in het achterhoofd gehouden.

Een warme maaltijd voor een volwassen persoon kost tegenwoordig minstens 2 euro en 10 cent. Daar komt HelloFresh natuurlijk niet aan. Evenmin komen normale huishoudens met gevarieerde eetpatronen aan die prijzen. Dan moet je echt het goedkoopste eten wat beschikbaar is en kan je nooit voor iets anders gaan. Dit doet natuurlijk niemand.

Wanneer er échte vergelijkingen worden gemaakt is HelloFresh eigenlijk verrassend competitief qua prijs. Daar komt dan nog eens extra comfort, gemak en bespaarde tijd bij.

Je moet iets klaar maken, maar weet niet wat? Iedereen herkent zich er wel in. Ook moet je nooit meer creatief zijn, inspiratie hebben of naar een menu of recept zoeken. Daarnaast is het ook een ideale manier om nieuwe dingen te leren kennen, andere gerechten te proeven of gekende recepten net iets anders te leren maken.

Er zijn drie oorzaken hoe ze de prijs ietwat voordelig kunnen houden:

  • Geen hoge vaste kosten ten opzichte van reguliere supermarkten. Denk aan opslagmagazijnen en winkels.
  • Porties worden nauwkeurig afgemeten.
  • Het grootste deel van de voeding komt rechtstreeks van leveranciers, zonder tussenpersonen.

HelloFresh vs andere maaltijden

Onderstaande tabel geeft je een overzicht hoeveel HelloFresh kost, ten opzichte van de prijzen van andere maaltijden die je niet zelf samenstelt en van scratch opbouwt. Daar kunnen we uit afleiden dat de prijzen van deze lekkere maaltijdboxen best meevallen. Daarnaast is HelloFresh ook vaak een stuk gezonder en makkelijker dan alternatieven.

Type MaaltijdPrijs per portie
HelloFresh3 maaltijden
Bezorgmaaltijd (bijv. Thuisbezorgd)4 maaltijden
Afhaalmaaltijd verswinkel5 maaltijden
Verspakket supermarkt6 maaltijden
Kant-en-klaar maaltijd supermarkt3 maaltijden